Różaniec do granic

Różaniec do granic” z udziałem grup z diecezji włocławskiej

W Świnicach Warckich na zjeździe kół różańcowych pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, w kościołach i kaplicach, świeccy i duchowni, księża, alumni seminarium i siostry zakonne, wspólnoty i osoby indywidualne – każdy na swój sposób 7 października włączył się w inicjatywę „Różaniec do granic”. Diecezja włocławska miała swoich przedstawicieli również na granicach: grupa z Uniejowa modliła się w Słubicach, z Turku w Bogatyni, a z Włocławka w Gronowie przy granicy rosyjskiej.

Z Turku, pojechało 50 osób reprezentujących wszystkie parafie miasta. Wyjazd był wczesny, już o godzinie 4, gdyż celem była Bogatynia. „Wybraliśmy to miejsce, bo tam było mniej zgłoszonych osób. Jak ogłaszaliśmy, bardzo szybko zgłaszali się chętni, nie było problemów” – informuje ks. Jan Tomczyk z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Turku, opiekun grupy.

Pytany o motywację wyjazdu i sens organizowania takich inicjatyw kapłan przyznaje, że w ubiegłym roku na Jasnej Górze odbył się wspaniały dzień narodowej pokuty, w intencji ojczyzny, „dlatego dziś jesteśmy na tej inicjatywie. Pięknie budzi się Polska. Byłoby niedobrze, gdyby nas tam nie było. To działanie jest konieczne. A co za rok? Może maryjne sanktuaria w całej Polsce?” – zastawania się opiekun grupy z Turku i dodaje: „to jest świadectwo, fajnie, że tylu świeckich aktorów, dziennikarzy, sportowców poparło inicjatywę. Wspaniale, to jest budzenie się Kościoła od dołu i Bogu dzięki za to”.

Przedruk ze strony: www.diecezja.wloclawek.pl